Často kladené otázky

Výzva 500 000 kilometrov je založená na čestnosti účastníkov, a preto veríme, že vaše štatistiky budete vypĺňať pravdivo. Je potrebné podľa vlastného vedomia a svedomia zvážiť reálnosť a správnosť vykazovaných údajov a nechcieť bojovať o najvyššie pozície v tabuľke za každú cenu. Viac ako o víťazstvo totiž vo výzve ide o spoločný cieľ - dosiahnutie pol milióna odjazdených kilometrov na bicykli, upozornenie na potrebu aktívneho a ekologicky prijateľného životného štýlu, ale aj o upozornenie na potrebu vytvárania vhodných podmienok pre pohyb cyklistov v slovenských mestách. 

1. otázka: Môžem sa do súťaže zapojiť ako jednotlivec?
Odpoveď: Áno. Výzva je určená práve jednotlivcom.

2. otázka: V ktorých mestách či obciach sa môžem výzvy zúčastniť?
Odpoveď: V akýchkoľvek! Výzva je určená pre každého obyvateľa Slovenska, bez ohľadu na lokalitu bydliska či jazdenia.

3. otázka: Zapisujem si iba cesty do práce alebo do školy?
Odpoveď: Nie, zapísať si môžeš akúkoľvek cestu bicyklom po meste aj mimo neho, vrátane víkendov a sviatkov, tzn. aj rekreačné víkendové jazdy.

4. otázka: Koľko jázd si môžem denne zapísať?
Odpoveď: Ľubovoľný počet! Je len na tebe, koľko jázd na bicykli denne absolvuješ, zapísať si môžeš každú z nich.

5. otázka: Počítajú sa do výzvy len jazdy na bicykli alebo môžem použiť aj kolobežku, kolieskové korčule, skejtboard či elektrický bicykel?
Odpoveď: Nie je potrebné jazdiť len na bicykli, počítajú sa aj vyššie spomenuté dopravné prostriedky. Je možné použiť všetko, čo má kolieska a nie je auto či autobus.

6. otázka: Môžem si do výzvy zapísať aj kilometre prejdené pešo alebo verejnou dopravou?
Odpoveď: Nie. Tieto kilometre si nezapisuješ.

7. otázka: Ako často musím zadávať moje jazdy do evidencie?
Odpoveď: Minimálne raz za 5 dní, nakoľko systém je nastavený tak, že ti umožní zadať svoje jazdy v deň prihlásenia a 4 dni spätne. Po uplynutí tejto doby už nie je možné zadať tvoje jazdy do systému, preto je dôležité ustriehnuť si toto obdobie.

8. otázka: Kde nájdem aplikáciu na mobilnú evidenciu jázd?
Odpoveď: Aplikáciu nájdeš v Android a Apple obchodoch pod názvom DPNB. Jej stiahnutie je ZDARMA.

9. otázka: Aplikácia nespolupracuje s mojím mobilným telefónom a nemeria mi jazdy presne. Ako ďalej postupovať?
Odpoveď: Môžeš použiť niektorú z troch ďalších možností evidencie jázd vo svojom konte - nahratie GPX súboru z inej trackovacej aplikácie, vyklikanie odjazdenej trasy v mapke alebo zadanie jednoduchej trasy, kde počet najazdených kilometrov doplníš ručne.

10. otázka: Ako sa zapojím do súťaže o "míľnikové ceny"?
Odpoveď: Po dosiahnutí každého míľniku budeš vyzvaný, aby si vyplnil súťažný formulár, ktorým sa zaradíš do súťaže. Jeho vyplnenie je dobrovoľné. Účasť v žrebovaní o ceny je však podmienená jeho vyplnením a odoslaním spoločnosti Red Bull.

11. otázka: Zapojil som sa do súťaže o "míľnikové ceny". Kedy zistím, či som niektorú z nich vyhral?
Odpoveď: Žrebovanie všetkých cien prebehne po skončení výzvy. Víťazi jednotlivých cien budú zverejnení 10. novembra 2019. V prípade tvojho vyžrebovania ti bude následne tvoja výhra zaslaná.

12. otázka: Bol som tohtoročným účastníkom kampane Do práce na bicykli. Musím sa opäť registrovať?
Odpoveď: Nie, nová registrácia nie je potrebná. Na prihlásenie sa do svojho súťažného konta môžeš použiť prihlasovacie údaje z kampane Do práce na bicykli. Je však potrebné zakliknúť súhlas s novými podmienkami GDPR, čím sa automaticky zapojíš aj do Výzvy 500 000 kilometrov.